Mine sisu juurde

Nele-Liis Vaiksoo

Allikas: Vikipeedia
Nele-Liis Vaiksoo (2006)

Nele-Liis Vaiksoo (sündinud 16. märtsil 1984 Tallinnas) on eesti laulja ja muusikalinäitleja.

Lapsepõlv[muuda | muuda lähteteksti]

Nele-Liis Vaiksoo on õppinud aastatel 1990–2002 Westholmi gümnaasiumis muusika süvaklassis, kuid keskhariduse sai ta hiljem Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasiumist (lõpetas 2005. aastal). Ta on lõpetanud 1999. aastal Tallinna Muusikakooli klaveri erialal (õpetaja Kaja Frischer). Õppinud laulmist Aarne Saluveeri, Ester Lepa, Ludmilla Issakova, Zoja Hertzi ja Maikeni juhendamisel.

Laulmise juurde jõudis Vaiksoo kuueaastaselt, kui hakkas laulma ETV laste laulustuudios Ave Kumpase käe all. ETV tütarlastekooriga esines ta 1990. aastatel paljudes ETV telesaadetes ning konkurssidel ja kontsertidel nii Euroopa riikides kui ka Iisraelis, USA-s ja mujal.

Soololauljana saavutas Nele-Liis Vaiksoo 2000. aastal Eesti Televisiooni lauluvõistlusel "Laulukarussell" neljanda koha, esitades Olav Ehala "Näkilaulu".

Töö ja looming[muuda | muuda lähteteksti]

Enne teatritöö algust 1998. aastal osales Nele-Liis Vaiksoo paljudes lavastuslikes ETV laste- ja muusikasaates. Tema muusikalidebüüt oli Rodgersi/Hammersteini "Kuningas ja mina" (1998), kus ta kehastas haaremis üht paljudest kuninga naistest. Suurem roll, naispeaosa Sarah, järgnes 2000. aastal muusikalis "Vampiiride tants". Sestsaadik on Vaiksoo osalenud paljudes muusikalides pea- või kõrvalosas, aga ka mõnes draamalavastuses.

Nele-Liis Vaiksoo Pipi Pikksuka rollis (2013)

2008. aasta sügisel suundus Nele-Liis Vaiksoo kaheks aastaks Saksamaale, kus ta laulis Sarah' rolli muusikalis "Vampiiride tants". Vaiksoo laulis kuni 2010. aasta kevadeni seda rolli Oberhauseni muusikateatris igapäevatööna kuni kaheksa etendust nädalas. Eestisse naasmise järel järgnesid peaosad rahvusooperi Estonia muusikalis "Pipi Pikksukk" ja Vanemuise teatri lavastuses "Mary Poppins" jm. Kaalukas roll, Fantine muusikalis "Hüljatud", on Vaiksool repertuaaris Vanemuise teatris alates 2017. aastast.

Solistina on ta esinenud koos nii suurte orkestrite kui ka kammerlike ansamblitega. Ta astub sageli üles koos helilooja ja pianisti Olav Ehalaga.

Ta on osalenud paljudes telesaadetes, näiteks 2013. aasta sügishooajal TV3 saatesarjas "Su nägu kõlab tuttavalt" ja 2024. aastal TV3 saatesarjas "Maskis laulja" (kus ta oli Kiisu), mõlemas saavutas ta kokkuvõttes neljanda koha.

Nele-Liis Vaiksoo oli konkursi Eesti Laul 2024 finalist, ta esitas laulu "Käte ümber jää" (autorid Peter Põder, Allan Kasuk, Nele-Liis Vaiksoo ja Marek Sadam), mis saavutas kolmanda koha.

Lisaks on Vaiksoo lugenud dublaaži Disney animafilmidele “Rapuntsel” (nimiosa) ja “Lõvikuningas” (Nala).

Helisalvestised[muuda | muuda lähteteksti]

2002. aastal välja antud plaadil "Family. We Are Family" laulab ta koos Kaire Vilgatsi, Maikeni, Bert Pringi, Lauri Liivi ja Lauri Pihlapiga.

2008. aastal ilmus tema ja Rolf Roosalu jõulualbum.

2012. aastal alustas ta koostööd Olav Ehalaga, koos on nad andnud üle saja kontserdi nii Eestis kui ka välismaal.

Detsembris 2013 ilmunud sooloalbumiga "Mina" tähistas Vaiksoo oma muusikalikarjääri 15. aastapäeva.

2021. aastal ilmus Vaiksoo ja tema poja album "Valguses ja varjus", mis oli pühendatud teksti autorile Leelo Tunglale.[1]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Filipiinidelt pärit näitleja Rommel Singsoniga on tal poeg Ron Jonathan (sündinud 2004). Vaiksoo elukaaslane on jurist Mihkel Nukka, neil on ühine tütar (sündinud 2020).

Nele-Liis Vaiksoo isa on arhitekt Raul Vaiksoo, ema Liia Vaiksoo on aastaid olnud rahvusooperi Estonia kostüümiala töötaja. Tema vend Raul-Markus Vaiksoo on tantsuõpetaja.

Nele-Liis Vaiksoo on läbinud 2022. aastal poolpika Ironmani triatloni.[1]

Lavarollid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 Anu Saagim (20. detsember 2022). "„Hommikusöök staariga" | Nele-Liis Vaiksoo: kui sa tead raskusi, millest su laps on üle saanud, ja siis ta teeb midagi vapustavat, lööb see sind täiesti pahviks". Õhtuleht. Vaadatud 20. detsembril 2022.